В одному  ужгородських мікрорайонів гучно відзначили День захисту дітейю. Веселі танці, нестримний сміх, купа цукерок і різнокольорових кульок – в Ужгороді відзначали День захисту дітей, День батьків а разом з тим, ще й прихід літа. І хоч перший день нової пори був холодним та вітряним, для багатьох мешканців міста він став яскравим, райдужним і святковим.

 

Подію влаштували на розі вулиць Грушевського та 8 Березня, що у Новому районі. Вже 5 рік поспіль організацією свята займаються депутат міськради Анатолій Ковальський, а також працівники Ужгородської бібліотеки-філії №2.

Пан Анатолій каже, що свято для дітей влаштовували ще до того, як він став начальником ЖРЕРу №5 і депутатом міськради: традиції вже близько 13 років! «Це свято потрібне, насамперед, для того, щоб приділити нашим діткам увагу. Нині дуже рідко проводяться такі заходи, де б вони могли просто повеселитися, показати себе та ще й отримати за це призи. Я розумію:  ситуація в Україні нестабільна, і більшість організацій спрямовують свої сили на те, щоб хоч якось цьому зарадити. Але не варто забувати про найголовніше. Адже як ми сьогодні ставимося до своїх дітей, так вони завтра поставляться до країни. Це наше майбутнє, а майбутнє, я думаю, варте уваги», - каже організатор.

Цього року до свята долучилася  ГО «Самодопомога Закарпаття». Активісти цієї організації, зокрема підприємець Дмитро Куштан, запросили на подію Клоуна та його помічницю Фею, які розважали дітлахів веселими конкурсами. Завдяки «самодопомогівцям» на свято до малечі приїхали і пожежники. Не подумайте нічого такого - пожежі там не було! Рятувальники показали діткам своє спорядження, розповіли про роботу та про те, як потрібно дотримуватися правил безпеки. До слова, пожежну машину з цікавістю розглядали не тільки дітлахи, а й їхні татусі і матусі.

Голова «Самодопомоги Закарпаття» Володимир Химинець каже, що це свято – гарний приклад об’єднання громади, його варто було б перейняти багатьом мікрорайонам Ужгорода: «День захисту дітей, який щороку святкують у цьому скверику, це хороший привід для мешканців найближчих вулиць зібратися і поспілкуватися. А найбільше радує те, що організовують його для найдорожчих - нашої малечі. Тепер нам, як ніколи раніше, треба подумати, як забезпечити дітям гарне майбутнє. Я не про дорогі та елітні школи, не про комфортабельні авто. Я про мирне небо, справедливе суспільство, сильну державу. Щоб цього досягти, починати треба з себе: допомагати одне одному та об’єднуватися заради спільної мети».

Дітлахи впродовж свята часу не втрачали: натанцювалися, наспівалися, насміялися! Дехто взяв участь у художньому конкурсі. Щоправда малюнки мали бути на асфальті, але через погоду ідеї довелося зображати на аркушах. Попри все, така неприємність зовсім не зіпсувала творчого настрою малечі: малювали і будиночки, і квіти, й українські стяги…

Серед розваг, які підготували організатори, був і невеличкий концерт. Перед публікою виступали вихованці НВК «Дивосвіт», учні Угорськомовної гімназії ім. Другетів, співак Владислав Товтин та учасники музичної студії «Ремікс».

А завершилося все щирими дитячими посмішками, що свідчить лише про одне: свято вдалося!

Євген Коновалець

Додати коментар

Захисний код
Оновити