В Україні наразі знаходиться 11 тисяч тонн непридатних хімікатів, розміщених на території 1200 складських приміщень.

 

Питання ефективного моніторингу та знищення особливо небезпечних хімічних речовин турбує не лише громадські організації та великі імпортери пестицидів, а й міжнародні організації, в рамках роботи яких Україна взяла на себе відповідальність контролювати виробництво та обіг заборонених до використання хімікатів.

Вважаючи на географічне розташування та протяжність території України, інтенсивний розвиток сільського господарства та важкої промисловості, а також появу нових стійких органічних забруднювачів, Міністерство екології та природних ресурсів України, Програма ООН з навколишнього серидовища (ЮНЕП) та неурядова організація Green Cross (Швейцарія) розпочинають сьогодні проект «Огляд та оновлення Національного плану виконання Стокгольмської Конвенції по стійким органічним забруднювачам».

До згадуваного проекту долучилася і громадська організація "Самодопомога Закарпаття" на чолі з Володимиром Васильовичем Химинцем.

Раніше голова громадської організації, разом з експертом "Самодопомоги Закарпаття" Михайлом Синявським, взяли участь у першому засіданні проекту Спеціальної Програми з довкілля ООН (ЮНЕП) - «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та створення потужностей по боротьбі з незаконним обігом хімічних речовин».

Новий проект матиме на меті оновлення національної бази експертів по органічним забруднювачам, комплексну інвентаризацію таких речовин та передачу відповідних даних до Секретаріату Конвенції, та створення Національного координаційного механізму по оновленню Національного плану виконання міжнародних зобов’язань України щодо управління непридатними хімікатами.

Вартість проекту для покращення ситуації з небезпечними хімікатами в Україні сягає $ 350 000, а його завершення передбачається наприкінці 2019 року.

 

Довідково:

Стокгольмська Конвенція щодо стійких органічних забруднювачів — багатосторонній міжнародний договір, відкритий для підписання 22.05.2001 у Стокгольмі (Швеція); спрямований на забезпечення охорони здоров’я людей та навколишнього середовища від шкідливого впливу низки небезпечних високотоксичних хімічних речовин, зокрема пестицидів, діоксинів, ДДТ.

Глобальний Екологічний Фонд (ГЕФ) — це міжнародна організація, створена в 1991 році в ході підписання резолюції Радою виконавчих директорів Світового банку і відповідними домовленостями між Програмою розвитку ООН (ПРООН) та програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), членами якої є 182 держави, міжнародні інституції, неурядові організації (НУО) і приватні компанії. Генеральним директором і головою ГЕФ є Монік Барбю. Дана організація працює заради покращення стану глобального навколишнього середовища шляхом підтримки національних ініціатив зі сталого розвитку.

Додати коментар

Захисний код
Оновити