55 національних та міжнародних експертів взяли участь у першому засіданні проекту Спеціальної Програми з довкілля ООН (ЮНЕП) - «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та створення потужностей по боротьбі з незаконним обігом хімічних речовин».


_екрана_2017-10-12_о_21.50.22.png

Основним отримувачем допомоги в рамках проекту визначено Міністерство екології та природних ресурсів України.

В якості партнера в Закарпатській області долучилася до проекту і громадська організація "Самодопомога Закарпаття".

В кінці травня відбулася зустріч учасників старту проекту Спеціальної програми щодо шляхів протидії незаконному обігу хімічних речовин в Україні. «Даний проект є надзвичайно важливим для загального розуміння ролі держави-члена у реалізації Конвенції та тих переваг, які отримають підписанти у міжнародній торгівлі. Цікаво те, що Україна до сьогодні жодного разу не інформувала Секретаріат щодо тих чи інших національних обмежень чи рішень по імпорту хімічних речовин. Тому метою цього проекту, з-поміж іншого, є заохочення країн до виконання своїх зобов’язань. Я впевнена, що проект має довгострокові перспективи навіть по закінченню зовнішнього фінансування», - коментує Наліні Шарма, координатор Секретаріату Спеціальної програми ЮНЕП.

Участь у зустрічі взяв також і голова ГО "Самодопомога Закарпаття" Володимир Химинець та експерт громадської організації Михайло Синявський.

По результатам зустрічі було погоджено створити міжвідомчу робочу групу по Роттердамській конвенції, яка працюватиме над мінімізацією прогалин у реалізації зобов’язань України у рамках конвенції , та зосередити зусилля експертів на зміцненні потенціалу держави у протидії незаконному обігу пестицидів, розробити електронну навчальну програму та провести кампанію з інституційної розбудови в кількох прикордонних областях України.

«Роттердамська конвенція не встановлює жодних обмежень чи бар’єрів у міжнародній торгівлі, а лише вимагає інформувати Секретаріат щодо рішень по імпорту хімічних речовин, прийнятих на національному рівні. У свою чергу, в рамках конвенції країна-член буде поінформована щодо обмежень і правил інших країн-учасниць і, таким чином, зможе ефективніше координувати свої міжнародні торгові відносини», ― нагадала фахівець Секретаріату Роттердамської конвенції, ФАО Крістіна Фюель.

Довідка: Спеціальна програма ЮНЕП спрямована на підтримку інституціонального розвитку країн для ефективнішої реалізації Базельскої, Роттердамської, та Стокгольмської конвенцій, Мінаматської конвенції та Стратегічного підходу ООН до міжнародного регулювання хімічними речовинами (SAICM). До розгляду на участь у Програмі було подано 54 заявки з 45 країн світу, і Україна стала однією з семи країн, що отримає фінансування в рамках даного проекту. Реалізацію покладено на міжнародну неурядову Green Cross Switzerland.

 

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити