Студенти-міжнародники УжНУ розвиватимуть українсько-румунські відносини. На факультеті відкрився кабінет українсько-румунської дружби.

В рамках святкування 70-річчя Ужгородського національного університету 15 жовтня на факультеті Міжнародних відносин було урочисто відкрито кабінет українсько-румунської дружби. Особливими гостями стали Генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Елеонора Молдован, ректор УжНУ професор Володимир Смоланка, проректор з наукової роботи професор Ігор Студеняк та офіційна делегація зі США (м.Корваліс, штат Орегон) та Польщі. Спонсором відкриття цього кабінету став депутат обласної ради Михайло Бокоч.

 

Як розповів декан факультету, Микола Палінчак, на факультеті вже діють кабінети українсько-угорської, українсько-чеської, українсько-словацької дружби. Українсько-румунський став четвертим дружнім кабінетом, «оскільки предметом дослідження міжнарожників, – каже декан, – є співпраця між Україною і Румунією, економічне, політичне співробітництво. І практика відкриття спеціалізованих кабінетів, наповнених відповідною тематичною літературою і пресою виправдовує себе: викладачам і студентам це полегшує їхню наукову та дослідницьку роботу»

В перспективі на факультеті планується відкриття українсько-польського та українсько-американського кабінету. В останньому, за словами Миколи Палінчака, презентуватимуться всі американські фонди, програми, за якими співпрацюють викладачі та студенти наших країн.

Відкриття нового кабінету міжнародної дружби – це яскравий показник того, що факультет розвивається і не тільки в навчальному плані (з цього року студентам-міжнародниками доступні дві нові дисципліни: «Міжнародна економіка» та «Міжнародна інформація»), а й у науковому. В цьому переконаний викладач факультету Володимир Химинець. Такі наукові здобутки факультету як відкриття цього року аспірантури, та започаткували випуск фахового журналу «Міжнародна економіка» показують активність факультету. «Цей журнал цього року має отримати атестацію ВАКу, – каже Володимир Васильович. – Ми до цього йшли поступово, адже для атестації необхідно виконати ряд вимог. Тепер на факультеті наукова робота ведеться активно, зростає кількість наукових співробітників зі вченими ступенями і ми плануємо отримати атестацію ВАКу. Набрали матеріалів на перший номер. Наукова робота на факультеті ведеться активна, регулярно проходять наукові конференції. Студенти роблять перші кроки в науковій діяльності, перші наукові публікаціїх, тощо. Тепер вони матимуть ще й можливість публікуватися у ВАКівському журналі.»

Для того, аби студенти-міжнародники мали змогу плідно навчатися і працювати в кабінеті українсько-румунської дружби, генеральне консульство Румунії в Україні спільно з Міністерством закордонних справ та Торгово-промисловою палатою щедро презентували для факультету різного роду тематичну літературу.

Після офіційного відкриття першу лекцію в новому кабінеті студентам прочитала Генеральний консул Румунії, доктор історичних наук пані Елеонора Молдован.

Додати коментар

Захисний код
Оновити