На жаль, в Ужгороді ситуація з аварійними деревами стає дедалі гіршою. Обрізкою і формуванням крон в основному займаються тоді, коли дерево вже впало і перекрило, наприклад, рух транспорту.

Так ще на початку року мешканці будинків 65, 69, 75, 77, 79 по вулиці Собранецькій зверталися до департаменту міського господарства Ужгородської міської ради з проблемою сухих дерев, з яких неодноразово відламувалися величезні гілки. Але у відповідь отримали лише обіцянки вирішити питання та справа так і не зрушилася з місця. Тож вони звернулися по допомогу до активіста ГО «Самодопомоги Закарпаття» Олексія Химинця, який взяв ситуацію під особистий контроль та спільно з юристом Юрієм Фрінцко почав вирішувати питання в правовому полі.  

Спершу активісти ГО провели обстеження аварійних дерев на перехресті вулиць Собранецької та Керченської. Їх сумнозвісний стан справді був небезпечним для життя та здоров’я мешканців прилеглих будинків, пішоходів та власників автомобілів. «Вже кілька разів доводилося викликати і працівників Закарпаттяобленерго, адже лінії електропередач густо заросли гілками і при сильному вітрі та дощі починали іскрити», – розповідає працівниця кафе поблизу перехрестя.

Також гілки дерев повністю закрили знак пішохідного переходу, а так як зебри на дорозі не було, власники автомобілів в основному і не думали зупинятися, щоб пропустити пішоходів. Враховуючи інтенсивний рух головної вулиці міста, перейти її було не так і просто. Турбував також і давно відкритий люк на перехресті (див. фото).

Спершу активісти спрямували звернення ужгородському міському голові Віктору Погорєлову. «У відповіді, наданій департаментом міського господарства Ужгородської міської ради, було вказано, що виготовлено проектно-кошторисну документацію для виконання зазначених робіт. Однак через незадовільну роботу казначейської служби (не проведення касових видатків на оплату авансу) роботи не розпочато, – розповів юрист Юрій Фрінцко. – Тож нам довелося спрямувати позов вУжгородський міськрайонний суд про оскарження бездіяльності виконавчого комітету Ужгородської міської ради та Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради та зобов’язання вчинити дії».

В результаті постанова суду, який виграли «самодопомогівці», справила чарівну дію на комунальників, які привели в належний стан дерева не лише на перехресті, а й ті, що ростуть в кілька сотнях метрів в обидва боки. Відтепер дорожні знаки добре видно, а на асфальті поблизу автобусної зупинки красується зебра. Звісно, радує і те, що дорожники закрили люк та залатали асфальт навколо нього. Правда в якості робіт ви і самі можете пересвідчитися (див. фото), над цим комунальникам ще треба попрацювати.

«Якщо кожен ужгородець приведе до ладу свій район, двір в якому живе, то зміниться на краще і місто в цілому.  Ми в силах спільно зробити Ужгород гарним  насамперед для наших дітей, задля їх майбутнього в доглянутому європейському місті», – зазначив Олексій Химинець.


Додати коментар

Захисний код
Оновити