Активіст «Самодопомоги» Євген Прозор неодноразово демонстрував свої спортивні таланти. Містянам він відомий як пауерліфтер, сумоїст, а до того ще і спортсмен-самоучка.

Та, як виявилося, Євген Прозор ще і добрий футболіст.

Із 3 по 7 червня у Тернополі пройшов четвертий чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд. За перехідний кубок змагалися українці з Іспанії, Польщі, Білорусі, переможці минулорічного турніру діаспоряни з Румунії, а також українці, які живуть і працюють в Угорщині.

Вперше участь у змаганнях взяв і Є.Прозор. Каже, його команда складалася, в основному з ужгородців.

«Я вперше брав участь у подібних змаганнях . Загалом ми всі вперше виїхали, бо нас запросили. Просто зібрали команду і зіграли», пояснює активіст.

Команда його, попри дебют, відзначилася не лише перемогою у змаганнях (рахунок у фіналі 6:1), але і кращим бомбардиром. Сам же Євген Прозор успішно захищав ворота і виконував деякі тренерські функції, а саме і випускав на заміну гравців.

«Ми були дебютантантами цього турніру і так несподівано всіх обіграли з таким крупним рахунком. Єдине що з білорусами у нас була важка гра. Ми у них виграли лише за пенальті у півфіналі», згадує спортсмен.

Втім, жодного негативу спортивна боротьба у особисті стосунки гравців не внесла. Радше навіть навпаки.

«Всього було 6 команд. Боротьба була серйозна. Однак, прийняли добре нас. Стосунки між українцями, які живуть за межами батьківщини хороші, налагоджуються. Так люди вже по декілька років з’їжджаються на цей чемпіонат, грають у футбол», розповів Євген Прозор.

Довідка

 Чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд — проект, який організувала міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля» (Канада).

31 травня 2012 відбулося урочисте відкриття Міжнародного турніру у Тернополі на центральному стадіоні. Учасники: команди з КанадиЧехіїПридністров'я та Естонії. Уперше турнір проходив з 31 травня по 3 червня 2012 року під патронатом міського голови Сергія Надала. Організатори: Тернопільська міська рада, Міжнародне Об'єднання Громадських Організацій «Четверта Хвиля», Українська Всесвітня Координаційна Рада. У фіналі змагалися українці Чехії та Придністров'я. З рахунком 0:2 перемогу здобула команда Придністров'я. Бронзові медалі отримали гравці команд Канади та Естонії. Переможці нагороджені головним кубком турніру, перехідним кубком Української Всесвітньої Координаційної Ради та медалями.

29 серпня 2013 у Тернополі завершився II-ий чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. Його переможцем стала збірна українців з Придністров'я, яка перемогла збірну Естонії з рахунком 5:2. У турнірі взяли участь збірні з Канади, Естонії, Білорусі, Придністров'я, Іспанії, Польщі та Румунії.

В липні 2014 до Тернополя втретє завітав чемпіонат світу збірних команд українських діаспор із футболу. Цього разу його учасниками були спортсмени з Канади, Польщі, Білорусі, Іспанії та Румунії. До фіналу вийшли збірні українців Румунії та Канади. Із мінімальною перевагою (3:2) перемогли перші.

Цьогорічний турнір також відбувся за ініціативи Міжнародного об’єднання громадських організацій “Четверта хвиля”

Побачити та почути про Турнір можна також у відео 4-го каналу Тернополя.

Додати коментар

Захисний код
Оновити