6 липня в Боздоському парку на території поблизу мінерального джерела пройшов розважальний захід «В ніч на Івана Купала».  Куратором дійства виступила студентка Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Синтемрей, ініціативу якої підтримало міське управління у справах культури, сім’ї, молоді і спорту та активісти ГО «Самодопомога Закарпаття».

Свято розпочалося із запуску палаючого купальського колеса в річку Уж. «Прощаємося з літом, зустрічаємо зиму», – вигукували учасники дійства. Далі вони водили хоровод довкола палаючої ватри, дякували предкам за збережену землю, культуру та дивували гостей свята ходінням по розпеченому вугіллю. Ця давня традиція за повір’ями має цілющу дію, загартовує дух і тіло.

Також, ужгородці та гості міста взяли участь у майстер-класах з плетіння віночків та виготовлення ляльок-оберегів. На всіх чекала театралізована обрядово-ігрова програма: традиційні купальські  розваги, ігри для дітей та дорослих. Не обійшлося і без символів свята – відьом та водяного.  А зі сцени гостей розважали місцеві вокалісти.

 

Управління у справах культури, сім’ї молоді і спорту в Ужгороді фактично стало ініціатором заходу. «Наталія Синтемрей  звернулася до нас з ідеєю влаштувати цікавий захід до свята Івана Купала. Ми завжди готові підтримати талановиту молодь міста, тож радо допомогли їй спробувати себе в ролі організатора. Управління надало технічну підтримку, а фінансування та облаштування локації взяла на себе ГО «Самодопомога Закарпаття». Що стосується обрядових дійств – діти мають бути обізнаними з традиціями наших предків. Дуже важливо підіймати освітній рівень молодого покоління, йти по життю під девізами: «Все починається з тебе!» та «В єдності наша сила». Робіть, а управління, в свою чергу, завжди вас підтримає», – зазначає керівник Євген Бобров.

«Самодопомогівці» забезпечили світло-звуковий супровід дійства, а також закупили матеріали для виготовлення декорацій. «Це наші, українські традиції, які, можливо, десь трохи призабуті. Тому однозначно плануємо влаштовувати подібні гуляння щороку, урізноманітнювати програму і залучати все більше ініціативної молоді. Спільно набуватимемо відповідний досвід і працювати над помилками. Сподіваюся з часом захід стане традиційним, масштабним та улюбленим святом ужгородців», – розповів активіст-самодопомогіцець Іван Синетар.

Наталія Синтемрей додає: «Нам треба духовно рости. Якщо поки важко вдається політично міняти країну, то давайте хоча б це робити на культурному і духовному рівні. Ми, на жаль, все більше віддаляємося від такого…  Чим далі, тим менше людей відвідують театр, наприклад. Але ж театр – це ціле життя! Деможна побачити багато чого для осмислення, для збагачення внутрішнього світу».
Додати коментар

Захисний код
Оновити