20 червня у спортивному комплексі «Zinedin» відбулася перша частина відкритої першості міста Ужгород з класичного пауерліфтингу (триборство) та жиму лежачи серед чоловіків і жінок.
Головним спонсором заходу стала ГО «Самодопомога Закарпаття». Окремо організатори виділили підтримку мецената та відомого сумоїста Євгена Прозора, члена цієї організації.
Слід також відмітити, що на першості вшанували пам’ять Вальдемара Мироновича Іванціва, відомого ужгородського тренера, якого не стало три роки тому.


Як пояснив Євген Прозор, спортсмени змагалися у трьох видах вправ: жим лежачи, присідання зі штангою і станова тяга. 
«Допомагаємо ми чемпіонату міста кожного року, тому що місту потрібен розвиток і спорту, і молоді. Тож «Самодопомога» і я, у тому числі, проспонсорували ці змагання», - пояснив меценат.
Першість міста була відкритою, тож на неї з’їхалися спортсмени не лише зі всього Закарпаття, але й із сусідніх областей. Чимало було й жінок.
«Змагання проходять за планом. Вісім категорій чоловіків і п’ять категорій жінок. Серед останніх десять учасниць, із них 5 зі Львова і 5 із Закарпаття. Такої кількості жінок ще не було на змаганнях з пауерліфтингу», - запевнив Леонід Квятковський, голова міської федерації пауерліфтингу.
На змаганнях були присутні майстри спорту, та й судили змагання на абихто, а майстри спорту міжнародного класу, зокрема Єлизавета Бан та Андрій Федорішко. А вік наймолодшого учасника усього 17 років.
«Особливістю цих змагань є те, що будуть визначати абсолютну силу спортсмена згідно коефіцієнту. Тобто окрім того, що спортсмен отримає перше, друге, третє місце у своїй категорії, ще буде вираховуватися згідно "коефіцієнту Вілкса" людина, яка відносно своєї ваги тіла підніме найбільшу вагу. Найкращі троє отримають пам’ятні кубки, незалежно у яких категоріях вони виступали. До слова, це стосуватиметься і чоловіків, і жінок», - розповів Леонід Квятковський.
Пауерліфтер також висловив припущення, що на змаганнях цілком можуть бути встановлені юнацькі рекорди. Однак, це стане відомо лише після ретельного та остаточного підрахунку результатів.
Наприкінці змагань, під час нагородження спортсменів не забули і про меценатів заходу. Володимир Химинець, голова правління ГО «Самодопомога Закарпаття» та Євген Прозор отримали почесні грамоти від керівника управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Євгена Боброва.
Голова "Самодопомоги" у вітальній промові щиро вітав спортсменів зі святом та побажав їм здобувати лише перші місця.


Додати коментар

Захисний код
Оновити