Нещодавно, до голови ГО «Самодопомога Закарпаття» Юрія Фрінцко по допомогу звернулася ужгородка Ольга К., що проживає в мікрорайоні Шахта. Непроста ситуація склалася в її родині – батько Дмитро переніс операцію по ампутації правої нижньої кінцівки.

«Почалося все на початку минулого року. Спочатку він переніс курс лікування, який, на жаль, дав лише тимчасовий ефект. З новою силою хвороба почала прогресувати вже у 2015 році і в квітні у Львові було проведено операцію. Через ампутацію ноги батько самостійно пересуватися не може, адже у нас відсутній інвалідний візок. Наразі, він коштує чимало грошей, яких у нашої сім’ї просто немає», – йшлося у листі.

 

На звернення одразу ж відгукнулися активісти-самодопомогівці Василь Губкович та Віктор Скубенич. Спільно за власні кошти вони придбали такий необхідний у пересуванні засіб та вирішили особисто передати інвалідний візок родині. «Пропонувати поміч – добре і правильно. Особливо коли йдеться про життя та здоров’я людини, адже нема нічого ціннішого за це», – зазначив Василь Губкович.

Не зважаючи на пережите, Дмитро тримався бадьоро та подякував активістам за турботу. А в очах дружини читалося явне полегшення – тепер її чоловік не буде прикутим до дому та матиме змогу виїжджати на прогулянки. Зараз важливо поступово набиратися сил…

 «На жаль, більшість українців з обмеженими можливостями не мають змоги придбати інвалідний візок, адже ціна на них коливається від 2 до 35 тисяч гривень. Дехто місяцями чекає відповідної державної програми, а дехто по краплинам збирає кошти з сімейного бюджету.Тож дуже важливо допомагати в скрутній ситуації тим, хто цього дійсно потребує», – розповів Віктор Скубенич.

Втім іноді візок – це ще далеко не саме пересування. Нагальним питанням в Ужгороді є зручні пандуси, облаштовані переходи, спеціальний громадський транспорт або щонайменш – рівні тротуари. Сподіваємося міська влада активніше візьметься за розв’язання цих проблем, тоді як деколи навіть дістатися  магазину чи аптеки для інваліда-візочника – ціла спецоперація.

Додати коментар

Захисний код
Оновити