18 квітня в Ужгороді на території ромського благодійного фонду “Благо” відбувся фестиваль ромської культури.
Як розповіла керівниця організації Елеонора Кулчар, він став своєрідним продовженням святкування Дня ромів, котрий нагадаємо, весь світ відзначає 8 квітня.
До святкової програми залучили як професійні, так і аматорські колективи. Для гостей свята, а ними стали вихованці благодійного фонду, їх батьки та просто ужгородські роми, танцювали дівчата з ансамблю “Лаутарі”, грали вихованці відомого джазмена Віллі Папа та, власне, і сам музикант. Радо вітали присутні і виступи місцевих дітлахів та аматорські танці.


Окрім того дітей розважали відомі мультперсонажі Лунтік і Міла.
Фестиваль не обійшовся і без гастрономічної частини. Активісти громадських організацій “Самодопомоги Закарпаття” та “Самопомочі” приготували для ромів більше 60 літрів бограчу. Досхочу наїлися всі присутні. Розкривати своїх секретів хлопці-кухарі не схотіли, однак розповіли, як визначити справжній бограч: має бути настільки густим, аби у ньому ложка стояла.
На офіційному відкритті фестивалю виступили активісти “Самодопомоги Закарпаття”, а саме спортсмен Євген Прозор та депутат Василь Гомонай. Окрім них слово мав і представник “Самопомочі” Віталій Попович.

Як розповів Євген Прозор, дружні стосунки з Елеонорою Кулчар “Самодопомога Закарпаття” мала вже давно, тож не дивно що саме цій громадській організації запропонували долучитися не лиш до святкування, але і до організації фестивалю.

Нагадаємо, цього тижня Євген Прозор був присутнім і на іншому цікавому заході, а саме фіналі Чемпіонату Ужгорода з силового багатоборства серед учнів 9-11 класів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити