15 квітня на території школи №3 завершилась фінальна частина Чемпіонату міста з силового багатоборства серед учнів 9-11 класів всіх шкіл, гімназій та ліцеїв Ужгорода. Учасниками стали переможці відбіркових турів, що тривали з 6 по 9 квітня. А перемогу у заключному етапі в командному заліку здобула збірна Ужгородського політехнічного ліцею-інтернату (вул.Загорська), другими стала школа №7.


Організаторами традиційного змагання стали спортсмени і меценати Ігор Баран, Євген Прозор та Ростислав Теслович.
У кожному виді програми брали участь четверо спортсменів від команди (збірна складом до 12 учнів). Бали нараховувалися у відповідності до місця, зайнятого учасником. Наприклад, 1-ше місце – одне очко, друге – два і т.д. Перемагає команда із найменшою сумою.
Найкращим у категорії «підтягування на перекладині» (на максимальну кількість повторень) став учень школи №3 Самсонов Леонід з результатом 30 підтягувань. В категорії «жим лежачи» (60 кг, на максимальну кількість повторень) перше місце виборов учень школи №11 Крістіан Кривка з показником – 45. Він займається в спортивному клубі «Проспект». А учень школи №7 Немеш Тарас став переможцем в розділі «армспорт».
Активіст ГО «Самодопомога Закарпаття» Володимир Химинець підготував переможцям чемпіонату цінний приз – професійний боксерський мішок, який повісять в спортзалі Ужгородського ліцею.
А всі призери отримали почесні грамоти та абонементи на відвідування спортивного комплексу «ViperGYM».
Володимир Химинець зазначив, що «популяризація силових видів спорту серед молоді шкільного віку – саме це і є основним завданням подібних заходів. Можна з радістю відзначити що ужгородські школярі активно долучилися до чемпіонату і це вже не випадковість. А скоріш гарна тенденція. Цьому сприяють як відкриття багатьох спортивних залів в нашому місті так і активна пропагандистська позиція громадських організацій. Я вірю в те, що в найближчому майбутньому в Ужгороді не залишиться молодих людей що будуть вештатися по підворіттям та просиджувати час у барах і залах з гральними апаратами, бо це стає не модним!»
Почесними суддями чемпіонату з силового багатоборства стали Євген Криса, Єлизавета Рижак, Ростислав Теслович, Максим Лабінський, а також активіст «Самодопомоги Закарпаття», майстер спорту міжнародного класу із сумо, організатор спортивного клубу «Проспект» Євген Прозор. До речі, саме Євген є володарем рекорду області із жиму 100-кілограмової штанги – 47 разів та, зокрема, чемпіоном світу по сумо.
«Загалом майстра спорту міжнародного класу можна отримати лише ставши призером чемпіонату світу (І-ІІІ місця) або переможцем Чемпіонату Європи чи Кубка світу. В Закарпатті та й загалом у західній Україні це перше таке високе досягнення, – розповідає Євген Прозор. – Нажаль в січні в Будапешті я отримав травму, тож поки планувати наступні виступи зарано. Організм має хоча б на 70% бути готовим до боротьби. Зараз зосереджений на реабілітації та в основному в організаційній роботі».

Додати коментар

Захисний код
Оновити