Навесні в Ужгороді вже традиційно проводиться чемпіонат міста з силового багатоборства серед учнів старших класів загальноосвітніх шкіл

І 2015 рік не став виключенням. Цьогоріч відбіркові тури змагання в Ужгороді тривали з 6 по 9 квітня. У них взяли участь команди  учнів 9-11 класів всіх шкіл, гімназій за ліцеїв міста.  А от на команди-переможці іще чекає фінальне випробовування, адже 15 квітня на території школи № 3 вони зустрінуться у загальноміському фіналі чемпіонату. Окрім того змагатимуться за перемогу і окремі найбільш успішні учасники змагань.

Чемпіонат міста Ужгорода із силового багатоборства серед учнів старших класів шкіл був започаткований досить давно. Його організаторами є спортсмени і меценати Ігор Баран, Євген Прозор та Ростислав Теслович.

Зараз він уже став доброю традицією, котра покликана забезпечити  подальший розвиток спорту та популяризацію здорового способу життя серед школярів. Є у чемпіонату і практичні цілі, такі як оцінка умов для занять силовими видами спорту у школах міста чи виявлення проблем у матеріальній базі ЗОШ щодо занять спортом. А от покращити ці умови може саме команда-переможець, адже  саме її навчальний заклад отримає знаряддя для занять силовим спортом. Ця практика також стала доброю традицією.

Наприклад, минулого року перше місце поділили команди ЗОШ № 7, та Закарпатська школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів, які й отримали головний приз - снаряди для силових тренувань.

Цьогоріч почесними суддями змагання стали закарпатські чемпіони із паверліфтигу Євген Криса (майстер спорту), Єлизавета Рижак (майстер спорту міжнародного класу), секретар обласної федерації бодібілдингу і фітнесу Ростислав Теслович, переможець минулорічної першості  в жимі лежачи, а зараз вже й переможець першості України у цій вправі, Максим Лабінський,  а також активіст “Самодопомоги Закарпаття”, майстер спорту міжнародного класу із сумо, організатор спортивного клубу «Проспект» Євген Прозор.

До речі, саме Євген Прозор є володарем рекорду області із жиму 100-кілограмової штанги – 47 разів.

Щодо самого порядку чемпіонату, то до участі у змаганнях допускаються збірні команди зі складом до 12 учасників. Вони змагаються між собою у чотирьох категоріях, а саме:

Категорії:

• жим лежачи – 50 кг. максимальну кількість повтореньу відбіркових змаганнях, 60 кг. максимальну кількість повтореньу фінальних;
  • підтягування на перекладині – на максимальну кількість повторень;
  • армспорт;
  • армспорт серед дівчат.

У кожному виді програми беруть участь четверо спортсменів від команди. Бали нараховуються у відповідності до місця, зайнятого учасником. Наприклад, 1-ше місце – одне очко, друге – два і т.д. Перемагає команда із найменшою сумою.

Причому родзинкою чемпіонату 2015 стала саме участь дівчат у змаганнях з армрестлінгу, адже в попередні роки цим займалися лише хлопці.

Як повідомив співорганізатор турніру Ігор Баран, відбіркові тури у школах проходили по-різному.

Перший день, 6 квітня, в ЗОШ №5, на жаль, відзначився низькою конкуренцією. Наступний, що проходив у ЗОШ №7,  і де взяли участь команди господарів, ЗОШ №11 та угорської школи, вже порадував непідробним азартом учасників і запеклою боротьбою команд 7-ї та 11-ї шкіл. Перемогли тут господарі, а найкращі результати показали Лапа Петро (ЗОШ 7) у підтягуванні – 25 разів,  Кривка Крістіан (ЗОШ 11) вижав 50 кг штангу 52 рази, в армрестлінгу перемогли Немеш Тарас із команди господарів серед хлопців, та Митровка Крістіна (ЗОШ 11) серед дівчат.

8 квітня ЗОШ №15 приймала змагання третього дня. Змагались команди ЗОШ № 15, ЗОШ № 12, ЗОШ №  6 та № 8.

Уже традиційно учасники почали із жиму штанги лежачи та підтягування на перекладині, і закічили армрестлінгом. У жимі штанги лежачи переможцем із результатом 32 рази став Крістіан Перестрібов (ЗОШ №12), У підтягуванні на перекладині переміг з результатом 25 разів Олег Лазорик (ЗОШ №15). Він же став переможцем і в армрестлігу. Серед дівчат кращою в боротьбі на руках стала Інгай Патакій із восьмої школи.

9 квітня змагання проходили у спортзалі спеціалізованої школи-інтернату. Тут за перемогу змагалися команди лінгвістичної гімназії, ЗОШ № 2, ЗОШ №3, ЗОШ № 20 та господарі майданчику.

Що цікаво, подивитися на юних спортсменів прийшли і учасники АТО.

В жимі штанги лежачи ( вага снаряду50 кг) переможцем із результатом 49 раз став Гирба Володимир ( ліцей-інтернат), другий із результатом 38 раз учень ЗОШ № 1 Повханич Іван, і третім Ніштор Михайло із ЗОШ № 2, 35 повторів

У підтягуванні на перекладині переміг з результатом 32 рази Самсонов Леонід ( ЗОШ № 3 ). Друге місце із результатом 25 раз поділили учень 20 школи Марченко Олексій і учень спеціалізованої школи-інтернату Шпілька Антон, із цієї ж команди і третій призер Штимак Максим ( 24 рази )

В армрестлінгу серед дівчат всі призові місця за командою господарів, перемогла тут Мелекесцева Анастасія. Набагато запекліша боротьба розгорнулась серед хлопців, учасники старались із усіх сил, кожен хотів перемоги, котра врешті ( вже вдруге цього дня ), дісталась Леоніду Самсонову. Друге і третя місця посіли учні другої школи Єшлін Даниїл та Василиндра Валентин.

В командному заліку перемогла команда господарів, спеціалізованої школи-інтернату

Переможці відбіркових турів зустрінуться у фіналі, котрий відбудеться 15 квітня о 14.00 у ЗОШ № 3.