Питання земельних ділянок для воїнів-учасників АТО ми піднімали недавно. Зокрема, судову справу першої інстанції про відмову виділення землі воїну-захиснику виграв юрист ГО «Самодопомога Закарпаття» Юрій Фрінцко, про що й писав у своєму фейсбуку.

 

Не минуло й двох тижнів після цих подій, як питання справедливості постало у нових гранях. Як розповів прес-службі «самодопомоги» голова ГО «Люстраційна комісія Закарпаття» Вячеслав Харченко, тиждень тому він прочитав інформацію про те, що ужгородська міська рада планує виділити земельні ділянки у районі вулиці Загорської 65-ти «афганцям», які без сумніву є шанованими людьми, мають пільги, заслуги і т.д. Однак, активіста зачепило те, що ніде й ніхто не згадує у контексті виділення земельних ділянок учасників АТО, які захищають не чужу землю, а власну, українську.

Вичекавши кілька днів (а раптом повідомлення про ділянки для захисників Вітчизни з’явиться також), Вячеслав підняв питання перед активістами ГО «Самодопомога Закарпаття». Саме до цієї організації зовсім нещодавно приєдналася велика група учасників АТО у якості активістів. З тим, щоб продовжувати збудування нової України й у мирних умовах.

Керівником «секції учасників АТО» у «Самодопомозі» є лікар, хірург, який провів тривалий час на передовій у районі Дебальцева Тиберій Островка. Він запросив своїх бойових побратимів із роти розвідки, які зараз перебувають в Ужгороді на ротації, до них приєднався син Вячеслава – активіст-самодопомогівець Сергій Харченко і ця команда активістів 2-го квітня, у четвер пішла на прийом до міського голови Віктора Погорелова.

Міський голова прийняв громадських активістів. Причому, у присутності секретаря міської ради Андріїва та воєнкома Журавльова. Головне иптання, яке довелося обговорювати присутнім можна викристалізувати як «Чому ж афганцям, шановним людям, які отрималри у 90-ті роки квартири, мають пільги, преференції, шану і т.д. зараз виділяються ще й земельні ділянки, у той час, коли не менш заслуженим і шанованим воякам, учасникам АТО не виділяють нічого?» Йшлося про те, щоб,  можливо, заплановані 65 ділянок поділити приблизно пополам між «афганцями» й «АТО-шниками». Утім, міський голова висловив ідею виділити ділянки «афганцям» у районі Загорської у повному об’ємі, а учасникам АТО – виділити земельні наділи у районі виноградників, що біля українсько-словацького кордону. Почувши нагадування про те, що «ділянки учасникам АТО» було однією з ключових вимог Ужгородського «майдану», питання про це він пообіцяв обов’язково винести на обговорення найближчої сесії міської ради.

Як розповів прес-службі «самодопомоги» активіст Тиберій Островка, воїни дуже вдячні Вячеславу Харченку за виявлену ініціативу і підняту проблему, бо, власне, самі вони зараз не мають часу і можливості тримати руку на пульсі комунального, суспільного життя міста. І, власне, якби не ця ініціатива, то цілком можливо, що вирішення ситуації могло піти у несправедливому, неправильному руслі. Також пан Островка зазначив, що розмова у мера була конструктивною, учасникам-активістам вона сподобалася. І особливо те, що ділянки для захисників України знайшлися дуже швидко, немов десь лежали «у запасі», з якого без ось такого прохання могли б і не з’явитися. Тому активісти сподіваються, що на сесії все так і буде, як пообіцяли мер та секретар ради.

Голова правління ГО «Самодопомога Закарпаття» Володимир Химинець додав, що тішиться з того, що у організації запрацювали самостійні підрозділи, які виявляють ініціативу, вирішують проблеми бійців, до яких «самодопомогівці» їздили півроку тому з бойовими автівками, «гуманітарною допомогою», бограчем та домашнім теплом. Тож, «Самодопомога» поступово перетворюється з «організації меценатів, які допомагають нужденним» у серйозну соціально-самоорганізовану одиницю, здатну впливати на процеси у місті та владу у ньому.

Прес-служба ГО

Додати коментар

Захисний код
Оновити