У суботу, 14 лютого, коли весь світ святкував День святого Валентина, ми відзначали 26-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану. З цієї нагоди в Ужгороді пройшла ціла низка урочистих подій, на яких ушановували пам’ять загиблих воїнів. Участь у них брали як міська, так і обласна ради, Ужгородський відділ Всеукраїнської асоціації афганців Чорнобиля, а також чимало організацій та людей, які просто небайдужі до такого роду подій та заходів. Серед них – і громадська організація «Самодопомога Закарпаття».

 

Традиційний благодійний турнір з міні-футболу, присвячений воїнам-інтернаціоналістам, пройшов у суботу, 14 лютого у залі спорткомплексу «Юність». Кожен матч гравці 9 команд, які брали участь в іграх, починали хвилиною мовчання – мовчання за Небесною сотнею, за полеглими воїнами-афганцями та героями, які поклали своє життя, воюючи сьогодні на сході України.

Вперше цей турнір провели в 1996 році. Відтоді організатори традиційно запрошують на нього вдів воїнів, які стали жертвами воєнних дій в Афганістані і надають їм посильну допомогу. Цьогоріч були також запрошені 5 жінок, які втратили своїх чоловіків у війні на сході України, проте, з огляду на свіжі ще душевні рани, вони не прийшли.

Як розповів голова Ужгородського відділення Всеукраїнської організації «Афганці Чорнобиля» Олександр Котик, метою цього турніру є по-перше, популяризація спорту серед молоді, а по-друге, вшанування тих воїнів, які боронили і продовжують боронити нашу країну від ворогів. «Багато осіб, причетних до цього турніру та й взагалі до цих заходів,  це просто небайдужі люди, які аж ніяк не женуться за популярністю. Вони, знаю, щоразу віддають чимало своїх зусиль, фінансів, одяг для бійців в АТО, а ще й допомагають у такого роду заходах, як нинішній турнір», – розповів Олександр Котик.

Вперше до цього турніру організаційно та фінансово долучилася й організація «Самодопомога Закарпаття». Загалом, як розповів голова організації Володимир Химинець, «…підприємці, які сьогодні є активістами організації, завжди, у всі роки так чи інакше підтримували воїнів, які постраждали у військових діях в Афганістані та Чорнобилі, турбувалися про вдів та родини. Щоразу проводили якісь спортивні турніри та змагання, аби зібрати кошти для цих людей. Цього разу ми долучилися до цієї події вже як організація. Один із наших яскравих активістів, Євген Прозор, доклав чимало зусиль, аби цей турнір таки відбувся».

Закарпатський сумоїст Євген Прозор зібрав команди на турнір з міні-футболу, зробив усе, аби змагання таки відбулися на належному рівні. Під час турніру сам грав у якості воротаря. І така активна підтримка не минула безслідно: команда «Проспект», керівником якої є пан Прозор, отримала на турнірі перемогу.

Ну а після змагань пан Євген із групою активістів-самодопомогівців поїхали до двох родин, які осиротіли під час воєнних дій на сході України. До молодої жінки, мами маленьких діток, яка втратила чоловіка на сході України, активісти приїхали з коробками з памперсами, речами першої необхідності, продуктами та грошима. А потім поїхали до іншої родини, де у воєнних діях загинула жінка. Вдівець отримав від самодопомогівців у якості підтримки продукти та конверт з коштами.

За словами голови правління ГО «Самодопомога Закарпаття», активісти організації й надалі мають намір підтримувати воїнів, їхні родини тут та опікуватися їхніми першочерговими потребами й моральною підтримкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. У якості подяки від організаторів турніру Володимир Химинець отримав грамоту «За багаторічну підтримку ветеранів», а Євген Прозор – медаль «За вірність бойовому товариству».


 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити