У вівторок, 16 грудня, у приміщенні Ужгородської районної ради відбулося друге засідання сімнадцятої сесії VI скликання. На цю сесію завітала громада ужгородщини з гострим питанням та протестами на адресу райради. Бо ж серед цілого ряду буденних пунктів порядку денного особливо гострим був пункт 11 -- проект рішення «Про реорганізацію лікувально-профілактичної установи «Ужгородська районна поліклініка». 

 

Цим документом Ужгородську районну лікарню пропонувалося реорганізувати в поліклінічне відділення №2 Ужгородської районної лікарні №1 у м.Чоп.Напередодні інформація про цю реорганізацію медзакладу з’явилася в інтернеті і на засідання сесії зібралося чимало пікетуючих, які протестували проти реогранізації і повернення райлікарні до Чопа. Адже в разі прийняття рішення, медзаклад з Ужгорода повинні б були перенеси у м.Чоп, що значно ускладнило б життя мешканцям району. Бо ж за цією схемою жителі ужгородщини вже колись лікувалися. Доїжджати до Чопа їм доводилося 2-3 видами транспорту (і це було далеко не дешево), а діставшись лікарні, вони часто виявляли, що лікар відсутній...


Голова громадської організації «Люстраційна комісія Закарпатської області», громадський активіст В’ячеслав Харченко одразу після оголошення порядку денного попросив слова і розповів депутатам, що юристи організації підготували лист-запит до президента України та прем’єр-міністра щодо правомірності призначення кандидатур на посаду тимчасово виконуючих обов’язки голів райдержадміністрацій. На цей запит від Кабінету міністрів прийшла відповідь, яка підтвердила порушення процедури призначення. «Я і спільнота Ужгородщини вважаємо, що всі 12 голів райдержадміністрацій Закарпатської області призначені щонайменше з порушенням законодавста. Так само, як і виконуючий обов’язки голови Ужгородської райдержадміністрації,» -- додав В.Харченко.

Вийшовши з-за трибуни голова люстраційної комісії за кілька хвилин привів до сесійної зали натовп пікетуючих проти реорганізації райлікарні. Люди примусили комісію позачергово розглянути питання по лікарні. Головний лікар «Ужгородської районної лікарні» Наталія Худан перш за все спростувала цілий ряд наклепів та помилкових тверджень, яким останнім часом змушена протистояти установа. Головною дійовою особою в цьому намаганні ліквідувати медзаклад (головним «злодієм») директорка і колектив вбачають Анатолія Тимченка, виконуючого обов’язки голови Ужгородської райдержадміністрації.

З відповіддю Анатолію Тимченку так і не дали виступити. На нього посипалися звинвачення в наклепництві, в належност до Партії регіонів та ін.

В розпалі суперечок виступив депутат районної ради, активіст ГО «Самодопомога Закарпаття» Руслан Чорнак, який не стримався і звернувся з питанням до пана Тимченка, чому свого часу, 2 роки тому, коли тільки створювався цей заклад, пан Анатолій відмовив у допомозі фінансами та приміщенням. (Повну версію виступу Руслана Чорнака дивіться у відео, яке додаємо.)

Зрештою, після гарячих суперечок депутати дійшли згоди в тому, що в питанні райлікарні існує два варіанти: залишити все, як є на сьогодні, тільки вирішити питання щодо акредитації закладу. Другий варіант – дійсно реорганізувати заклад, але уникнути проблем із позбавленням закладу ліцензії. Будь-яке рішення про реформування приймає не адміністрація а сесія районної ради. Тому до часу її засідання буде створена комісія, в складі якої будуть і медики, і юристи і просто небайдужі закарпатці, яка розгляне це питання і виявить, чи можливо зробити зміни з найменшими втратами для медзакладу в Ужгороді.

Руслан Чорнак у своєму коментарі розповів наступне: «В той час, у 2012 році, я був головою райдержадміністрації і ми багато своїх власних коштів вклали в організацію лікарні. Бо ж їх просто не було, де взяти. Тому мене зараз обурює те, що нинішня влада простягає свої щупальці до того, до чого вони реально не причетні. В них не було ніякого бажання допомгти лікарні. Їм просто треба було виправдатсь перед громадою Ужгородщини, тому прийняли це рішення на сесії райради. Більше вони нчим не допомогли, навпаки, домовлялися, щоб нам не дали додаткові квадратні метри. Але все буде добре, я впевнений, що розум депутатів переможе політичні незрозумілі вподобання. Метою всього цього було звільнення Худан, а реально жодних підстав для реорганізації немає. Вони мають чимало комунальних збиткових підприємств, якими справді варто займатися, нехай їх реорганізовують і піднімають.»Відео засідання дивіться тут:Додати коментар

Захисний код
Оновити