У суботу, 13 грудня у день Святого Андрія Первозванного в Ужгороді було особливо святково. Адже саме цього дня було освячено ще одну споруду у місті, яка покликана допомогти ужгородцям жити духовним життям.

Цією спорудою є дзвіниця, вибудована з дерева, у комплексі церковного ансамблю, який віднедавна існує у Боздоському парку – улюбленому місці прогулянок ужгородців.
На святкову архієпископську службу у день освячення дзвіниці прийшло багато ужгородців: цілі родини з дітками. Загалом близько тисячі вірян.


Серед гостей, запрошених на святкову службу були і активісти ГО «Самодопомога Закарпаття»: голова правління ГО Володимир Химинець, Олексій Химинець – вони сприяли будівництву цього комплексу. А також «самодопомогівці», які значно і відчутно долучилися до збудування дзвіниці та її облаштування: Олександр Бориченко та Дмитро Куштан. Між, власне, самою службою та церемонією освячення ми поспілкувалися з ними, а також настоятелем храму отцем Володимиром. Наші співрозмовники і прояснили подробиці зведення цієї красивої споруди.

Володимир Химинець: «Сьогодні архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор буде освячувати дзвіницю, збудовану коштами вірників. Головний спонсор цього будівництва – Олександр Борисенко, йому допомагав Дмитро Куштан. Це наші активісти-«самодопомогівці». Ця дзвіниця завершила ансамбль будівель довкола невеличкого храму тут, у Боздоському парку. Починалося все з каплиці, потім побудували храм і дзвіниця стала останнім елементом цього комплексу. Тут діє і недільна школа, де працюють з дітками священики.
Настоятель отець Володимир служить тут і також у храмі в СІЗО. Він дуже авторитетна людина серед православних батюшок, строгий, чесний, людяний, принциповий. Такий священик на вагу золота. Громада цієї церкви дуже велика, недільні служби відвідує до тисячі людей.»

Олександр Борисенко: «Готувалися ми до цього дня довго. З отцем Володимиром, настоятелем цього храму, ми дуже давні знайомі. Як тільки збудували цей храм, почав сюди ходити на службу. Та постало питання дзвону та й власне самої дзвіниці. Дзвін виливали на заводі в Новоград-Волинському, привезли його сюди навесні, освятили. Десь рік будували саму дзвіницю і сьогодні – її освячення. Ми допомагали в будівництві, чим могли, не могли не допомогти. Це був поклик серця...»

Отець Володимир: «Якби не ці люди в особі Олександра Борисенка та Дмитра Куштана, то цієї дзвіниці в найближчому майбутньому не було б. Тільки їхній допомозі, їхнім зусиллям та трудам, як матеріальним, моральним, так і фізичним (вони також самі долучалися до будівництва) ми завдячуємо тому, що сьогодні дзвіниця збудована і готова до служіння.
В нинішній час важко будувати, і тим більше весь цей час, поки тривало будівництво, прихожани радувалися, а люди довкола нарікали, що в такий час, мовляв, ви будуєте. Я відповідав, що не ми будуємо, а народ Божий будує. Народ хоче цього. А дзвони, скільки вони є, то будуть сповіщати людей про службу Божу в храмі Божому. Цим ми завдячуємо Олександру Борисенку та Дмитру Куштану. За їхні труди їх сьогодні було нагороджено. Володимир Васильович також підтримував це будівництво. І хотілося б, щоб Господь укріпляв їх, давав їм сили, щоб вони могли робити ще багато-багато добрих діл.»
Після освячення архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор нагородив усіх, причетних до зведення дзвіниці та підтримки цього храму у Боздоському парку. Серед нагороджених були і Олександр Борисенко – Орден Святителя Миколая та Дмитро Куштан, який отримав з рук єпископа орден Почаївскої ікони Божої Матері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити