Незабаром ціну на воду буде знижено і це заслуга економістів-«самодопомогівців»

Як вже знають наші читачі, “самодопомогівці” не знімають руку з пульсу чи не найнагальнішої побутової проблеми ужгородців – високої ціни на воду.

Про це свідчать і виступ голови правління ГО “Самодопомога Закарпаття” Володимира Химинця на сесії Ужгородської міської ради 11 липня, де він вичерпно пояснив невиправданість оголошеної ціни на воду. Також  і виступ активіста ГО, депутата місьради Михайла Чурила,  на сесії 19 вересня, із депутатським запитом про те чому висунуті ще влітку вимоги громади проігнорували. І ось у день, коли верстався номер, активісти здійснили ще один рішучий крок до зниження ціни на воду. Вони склали і особисто передали лист міському голові Віктору Погорєлову, у якому виклали усю суть проблеми, яка наростає уже чи не півроку як снігова лавина. У листі, підписаному головою правління ГО “Самодопомога Закарпаття” доктором економічних наук Володимиром Химинцем та  головою ГО Юрієм Фрінцком виконано економічний аналіз ситуації, викладено подробиці та рекомендації щодо кроків, які б дозволили городянам не платити за “провали” Водоканалу і знизити витрати на воду. За попередньою інформацією, яку має у розпорядженні редакція, міська влада має намір дослухатися до рекомендацій і вжити конкретних кроків до зниження тарифу.

 

Лист повністю читайте нижче:

Громадська організація

 

«САМОДОПОМОГА ЗАКАРПАТТЯ»

 

88000, м. Ужгород, вул. Мукачівська, 65, тел.: (0312)61-61-67,

 

050-78-50-584, 096-65-02-865, факс (0312) 61-61-67

 

код ЄДРПОУ 39147158, web-caйт: www.samodopomoga.uz.ua,e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

р/р 26000053914220 в ПАТ КБ «Приватбанк» МФО 312378

 

Вих. № 222

від 03.12.2014 року

Ужгородському міському голові Погорєлову В.В.

 

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 29 листопада 2013 року № 253 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» затверджено Процедуру встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення по місту Ужгород заявник (Комунальне підприємство Ужгородської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода») подає до Комісії у паперовому та електронному вигляді заяву про встановлення тарифів за встановленою формою, а також розрахунки, підтвердні матеріали і документи, що використовувалися під час проведення таких розрахунків. Конкретний перелік документів встановлений вищевказаною постановою.

 

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 13 червня 2014 року № 662 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» з 1 липня 2014 року встановлено тарифи на централізоване водопостачання – 6,28 грн. за 1 кубічний метр води (без ПДВ) та на централізоване водовідведення – 3,58 грн. за 1 кубічний метр води (без ПДВ).

 

Ця інформація викликала хвилю обурення жителів міста Ужгород, у зв’язку з тим, що вартість одного метра кубічного води збільшили майже у два рази.

 

Враховуючи суспільний резонанс Громадська організація «Самодопомога Закарпаття» стала на захист інтересів жителів міста Ужгород і організувала 11 липня 2014 року на площі Поштовій міста Ужгород мітинг проти підняття тарифів на водопостачання та водовідведення і змусила Ужгородську міську раду втрутитися в дану ситуацію.

 

11 липня 2014 року Ужгородською міською радою прийнято рішення № 1345 «Про діяльність КП «Водоканал м. Ужгорода», в якому зокрема зазначалося, що враховуючи суспільний резонанс, що виник в місті внаслідок підняття тарифу за послуги водопостачання та водовідведення міська рада вирішила створити тимчасову контрольну комісію ради з проведення перевірки фінансово – господарської діяльності КП «Водоканал м. Ужгорода». До закінчення перевірки фінансово – господарської діяльності КП «Водоканал м. Ужгорода» відповідно до вищевказаного рішення Ужгородська міська рада вирішила встановити плату для населення міста за послуги водопостачання та водовідведення відповідно до тарифу, що діяв станом на 01 січня 2014 року.

 

Також паралельно Громадською організацією «Самодопомога Закарпаття» було ініційовано питання вивчення структури тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення та надання йому експертної, правової і найголовніше громадської оцінки. На виконання даних ініціатив організацією подано запити до Комунального підприємства Ужгородської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» про надання інформації та підтверджуючих документів щодо підвищення вартості водопостачання та водовідведення у місті Ужгород. На наші неодноразові запити Комунальним підприємством «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» надані формальні відписки з посиланням на нібито обмежений доступ до даної інформації.

 

09 липня 2014 року Громадською організацією «Самодопомога Закарпаття» подано позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про оскарження рішень та бездіяльності Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода», яка порушує право на отримання інформації.

 

18 вересня 2014 року Закарпатським окружним адміністративним судом прийнято рішення по справі №807/2299/14, яким позовні вимоги Громадської організації «Самодопомога Закарпаття» задоволено та визнано протиправними бездіяльність щодо ненадання публічної інформації та рішення Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» оформленні листами за № 859 від 19.06.2014 року та за № 911 від 02.07.2014 року. Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» зобов’язано протягом п’яти днів надати Громадській організації «Самодопомога Закарпаття» детальну інформацію щодо підвищення вартості водопостачання та водовідведення встановленої постановою від 13.06.2014 року № 662 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» зобов’язано надати Громадській організації «Самодопомога Закарпаття» належним чином завірені копії запитуваних документів.

 

Але Комунальним підприємством Ужгородської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» з метою затягування процесу постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2014 року по справі №807/2299/14 оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду.

 

Також повідомляємо, що крім наведеного вище Громадською організацією «Самодопомога Закарпаття» подано позовну заяву до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області про оскарження рішень та бездіяльності Виконавчого комітету Ужгородської міської ради та департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, яка порушує право на отримання інформації щодо надання акту перевірки фінансово – господарської діяльності КП «Водоканал м. Ужгорода» відповідно до рішення Ужгородської міської ради від 11 липня 2014 року № 1345 «Про діяльність КП «Водоканал м. Ужгорода».

 

Станом на 03 грудня 2014 року тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в Ужгороді є одними з найбільших в Україні, хоча воду не потрібно доставляти за десятки кілометрів, в Ужгороді лише декілька будинків мають більше ніж 9 поверхів, свердловини з водою та водосховища знаходяться або в Ужгороді або в безпосередній близькості до міста.

 

При розрахунку тарифу працівники КП «Водоканал м. Ужгорода» врахували загальну кількість електроенергії, що витрачається на річний підйом води. Але кількість реалізованої кінцевим споживачам води в декілька разів менша (що випливає з наданої інформації Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг). Це пов’язано в першу чергу з великими об’ємами втрат як через жахливий стан мереж так і через несанкціонований забір недобросовісними споживачами. Тому весь тягар економічних втрат підприємства лягає на решту кінцевих споживачів, простих мешканців міста Ужгорода.

 

Враховуючи вищенаведене та враховуючи суспільний резонанс по питанню підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення вважаємо за доцільне переглянути політику Ужгородської міської влади щодо даного питання, ініціювати перегляд вказаного тарифу та приведення його до реальних економічних показників. Для цього рекомендуємо Вам відкликати лист-погодження від 05.06.2014 року       № 1094/03-10, звернутися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг щодо скасування Постанови від 13.06.2014 року № 662 про встановлення тарифів та підтримати ініціативи громадськості м. Ужгород в судах.

 

Доктор економічних наук, Член Правління

 

ГО «Самодопомога Закарпаття»                                                    В.Химинець

 

Голова

 

ГО «Самодопомога Закарпаття»                                                     Ю.Фрінцко

Додати коментар

Захисний код
Оновити