Поки на сході України триває війна, а держава не в змозі охопити всі проблеми і потреби АТО, громадська організація «Самодопомога Закарпаття» вирішила втрутитися у ситуацію у міру своїх сил.

 Зокрема, її активіст, підприємець Михайло Чурило, вирішив взяти на себе відповідальну місію та, наскільки це можливо, допомогти нашим військовим у зоні АТО.

Армії зараз допомагає багато волонтерів, організацій, та зазвичай їхня допомога торкається тих, хто воює. Утім, у не менш скрутному становищі перебувають українські солдати, які потрапили у полон.

Ось тільки одна з подібних історій. Як повідомляли українські ЗМІ, ще 24 серпня 60 українських військових потрапили у полон до сеператистів на території ДНР. Через два дні, 26 серпня, хлопців передали до СІЗО у місті Сніжне. Уже звідти після довгих тортур і допитів дванадцятьох із них перевезли до Донецького відділку СБУ. Згодом до них приєдналася і решта їхніх полонених побратимів.

Перебуваючи у жорстоких умовах, наші військові трималися як могли. Хлопці були окремою бригадою механіків і воювали на передовій, тож із них намагались “вибити” якнайбільше інформації. Саме через це їх рідко годували та застосовували всілякі методи психологічного тиску. На жаль, витримати це змогли не всі...


У ході цих подій активіст Михайло Чурило проводив переговори з терористами. І ця тонка дипломатична гра, врешті дала свої плоди. Вдалося визволити декого з полонених.

Наразі з полону звільнено троє військових.

Пасіченко Денис Вячеславович з СМТ Черкаське Дніпропетровська область - він і є тим самим офіцером, що рахувався «200-им», Бобровнічий Віктор Миколайович та Горових Микола Юрійович – солдати з Запоріжжя.

Вони перебувають у Києві і очікують на можливість повернутися додому. До слова, один з них, якого вже встигли занести до списків, так званого, “вантажу 200”, є першим офіцером, котрого вдалося звільнити з полону.

Поки що це перший реалізований захід зі звільнення військовополонених, який вдало провели члени ГО “Самодопомога Закарпаття”. Але слід розуміти, що такі серйозні проблеми можна вирішити лише разом, спільними зусиллями.

Саме тому активісти запрошують всіх небайдужих, у міру їх можливостей, приєднуватись до порятунку наших військових. Телефон нашого офісу для координації дій 0507850584

Нагадаємо, раніше підприємець Михайло Чурило виділив значну суму коштів на закупівлю німецького медичного обладнання у Європі, призначеного для польових госпіталів у зоні АТО.

Слава Україні!

Додати коментар

Захисний код
Оновити