ГО “Самодопомога Закарпаття” не забула про “ водну” проблему ужгородців.

Нагадати депутатам Ужгородської міськради про безпрецедентне підвищення тарифів на воду взявся активний член ГО “Самодопомога”, депутат міської ради Михайло Чурило.

Цю проблему самодопомогівці намагалися вирішити ще на сесії міської ради, що відбулася 11 липня. Нагадаємо вам – виступ голови правління ГО «Самодопомога Закарпаття» Володимира Химинця на сесії мав успіх і саме під його аршгументами депутатський корпус похитнувся і прийняв рішення, згідно якого тариф на водопостачання в місті мав лишатися на рівні, який діяв до 1 липня 2014-го року – тобто до того, як начебто НКРЕ затвердила нову ціну у 11,84 грн.

 

Окрім того, директора Водоканалу Юрія Омельяненка тимчасово відсторонили від роботи та створили комісію для перевірки підприємства. Ми розповідали про це тут

Утім, результати виявилися менш райдужними, ніж обіцянки.  Директор повернувся у своє крісло, комісії практично не дали можливості ознайомитися з документами, а старий тариф повертати ніхто і не думав.

Розрубати цей гордіїв вузол взявся  активний член ГО “Самодопомога”, депутат Михайло Чурило. Саме він виступив на сесії 19 вересня iз запитом, у якому питав, чому вимоги громади проігнорували. Але його запит депутати  вирішили не підтримувати.

Як проходила сесія та чому так сталося ми вирішили розпитати у самого пана Михайла.

Депутати ігнорують проблему ужгородців №1

- Пане Михайле, для початку поясніть, чого стосувався ваш запит.

- У ньому йшлося про різке підвищення тарифів “Водоканалу м. Ужгорода”. На сесії я казав, що мотивація цього запиту — повернення до старих тарифів та вирішення питання, про те чому вони не виконуються. Якщо рішенням міської ради було створено підприємство, якщо вона неодноразово надавала йому фінансову допомогу у вигляді поповнення статутного фонду, якщо, врешті, є рішення міської ради про повернення до старих тарифів , то чому ж воно не виконується? Хоч минуло достатньо часу із сесії 11 липня. На сесії 19 вересня я попросив пояснити це в.о. міського голови Віктора Щадея, та він уникав прямої відповіді. На це я йому навів приклади, на чому можна економити. Чому робота ведеться так? Коли видобуток води 11 мільйонів кубів, а тарифікується з них тільки 6! Саме над цим треба працювати, а не над економією коштів за рахунок людей. Це безграмотна робота директора! При комунізмі за таку роботу він, як мінімум, був би за ґратами. Але в.о. мера ці всі аргументи ігнорував і запит мій не пройшов, оскільки  «за» проголосувало лише  27 депутатів. (ред. - дивіться фото). Згодом головуючий на сесії, В.Щадей не схотів надати мені слово, тому я пообіцяв, що опублікую результати голосування у ЗМІ  і так доведу людям правдиву інформацію.

На «Водоканал» претендують Балога і Ко?

- Чим зумовлена така дивна поведінка депутатів? Вони ж фактично ідуть проти людей.

- Мотив цього  підвищення — підготовка підприємства до передачі в концесію якомусь комерційному  підприємству. Всі добре розуміють, що комунальне підприємство є монополістом у цій сфері, отож  клієнтська база у 45 тисяч адрес — це постійні споживачі, котрі «нікуди не дінуться». Будь-якій комерційній структурі це вигідно. І тим що вони підняли тариф, вони водночас підняли вигоду придбання цього підприємства. Бо так воно приноситиме комусь ще більшу фінансову вигоду. От деякі посадові особи і лобіюють це рішення.

- Про яке лобіювання йдеться?

- Річ у тім, що сама міська рада ініціювала перехід на нові тарифи. Це було звернення Вталіся Семаля до Національної комісія державного регулювання у сфері комунальних послуг, тобто він сам просив установити нові тарифи. Ну а далі це все зараз прикриває Щадей. Я так зрозумів, що Балога і Ко претендує на “Водоканал”. От і все.

«Водоканал» приховує документи

- Які подальші дії плануєте вчиняти з цього приводу?

- Це, по-перше, отримання цифр. Для цього ГО “Самодопомога” вже має позитивне рішення Закарпатського окружного адміністративного суду на свій позов про надання документів «Водлоканалом», які стосуються формування тарифу. Звісно, «Водоканал» подаватиме апеляцію, щоб не оприлюднювати ці «секретні» документи. Утім, і наші юристи не зупиняться.

Щодо комісії, яку міська рада створила для розгляду цього питання, то з ними я буду зустрічатися найближчим часом. Своїх висновків вони поки не надали.

- Наскільки я чула, член комісії, Вікторія Слюсаренко, скаржилася на те, що їм не надали повний доступ до документів.

-  Вони  і не нададуть, їм же це невигідно. А взагалі “Водоканал”повинен їм надати всі облікові дані, всі поточні і майбутні розрахунки, рентабельність, розповісти, де у них втрати йдуть, чому є витрати, куди вони витрачають гроші, що першочергово закривають і т.д.

Треба знайти джерела витоку води і грошей з підприємства. Бо “Водоканал” апріорі повинен бури прибутковим. Тому що люди переважно платять щомісяця. Гроші надходять, але їх треба грамотно використовувати. От на “Водоканалі” останні 10 років не було жодної модернізації. А перше, чим треба займатися - це залатати ті діри, де втікає вода, ставити нові фільтри, впроваджувати нові технологію тощо. Більше того, вони використовують гроші на завищені заробітну плату і  премії, на надання безкоштовно техніки деяким особам, що успішно робилося при Погорєлові.

- Про що власне йде мова?

- При колишньому мерові будь-який тендер виконувався з обладнанням “Водоканалу”, бо у них були великі запаси основних засобів. Схема була наступною: створювалося якесь підприємство, яке вигравало тендер , використовувалася техніка “Водоканалу”. Таким чином вони безкоштовно знищували її, а підприємство потім своїм коштом все це відновлювало. А хтось на тому наживався.

- Як прокоментуєте проблеми відносин “Водоканалу” і “Закарпаттяобленерго”?

- Цими питаннями повинен займатися директор “Водоканалу”, який допустив до такого стану. Як мінімум, він має  звітувати про це у міській раді і попереджати, щоб у подальшому уникнути таких процесів. Треба грамотно вести роботу. І як директор, і як організатор, він має попередити громаду . Він має нести відповідальність а притягнути його до неї може лише міська рада тому треба тиснути на цього в.о.мера, щоб він не ігнорував, а приймав наші запити. Ми не зупинимося!

Розмовляла Олеся Ткачук

Додати коментар

Захисний код
Оновити