Ми вже неодноразово розповідали про те, як юристи ГО «Самодопомога Закарпаття» дають хід зверненням громадян і змушують чиновників виконувати свої обов’язки. Надто ж це важливо коли справа торкається людської безпеки і, можливо, навіть життя. Йдеться про відкриті люки. Цих небезпечних «дірок у землі» в Ужгороді безліч і міська влада щойно почала їх обліковувати. Утім, ужгородці і самі допомагають виявляти найбільш гарячі точки.

 

Так з місяць тьому на електронну пошту громадської організації надійшов лист від ужгородця. Зміст листа був наступний:

Добрий день шановні представники  Громадської організації "Самодопомога" Закарпаття!

З великим захопленням прочитав в засобах масової інформації (газета "РІО") про успішну
вашу боротьбу з викрадачами люків. Дуже корисну справу ви робите, повністю її підтримую. Хочу проінформувати вас також про вже більш ніж річну відсутність люку на перехресті вулиці Сурікова в місті Ужгорода. Крім того, що цей люк знаходиться на перехресті вулиць, і він заважає руху автотранспорту, він також розташований в районі де проживає більш ніж 30 дітей, а також кілька багатодітних сімей і становить значну загрозу не тільки у денну пору, але й вночі.Адже вулиця не освітлюється.

Прошу вашого втручання, оскільки лихо легше попередити ніж потім ліквідувати наслідки.

Надсилаю фото відкритого люку і маю надію на реакцію комунальних служб.
З повагою Андрій

Звісно ж, юристи ГО «Самодопомога Закарпаття» взялися до звичної вже процедури і підготували звернення до в.о. міського голови Віктора Щадея та до відділу ДАІ ужгородського МУ УМВС.

У цьому зверненні, самодопомогівці повідомили, що  на перехресті вулиці Сурикова та Фучика знаходиться відкритий оглядовий колодязь (без люка), а також наявне відхилення висотної позначки кришки люка відносно рівня покриття проїзної частини більш ніж на 5 см, що яскраво видно на фото. І наголосили, що окрім кришки, люку потрібна і певного роду реконструкція, оскільки відхилення висотної позначки кришки люка відносно рівня проїзної частини не повинно перевищувати 1,0 см.

Йшлося також про те, що згідно законодавства, зруйновані кришки і решітки повинні бути негайно огороджені і позначені відповідними технічними засобами організації дорожнього руху, а їх заміна повинна бути проведена протягом доби з моменту виявлення.

Утім, міським комунальним службам на реагування знадобилося куди більше часу, ніж доба. Кілька тижнів щонайменше. Та зрештою, пошта ГО «СЗ» прийняла наступного листа:

«Добрий вечір представники Самодопомоги Закарпаття.

Інформую Вас, що 5.08.14 був встановлений люк на вулиці Сурікова в ужгороді. Висилаю фото.Дуже Вам вдячний за роботу і вже знаю остаточно за кого буду голосувати на місцевих  виборах.

З повагою Агдрій»

Утім, нам здається, що пан Андрій переоцінив роботу комунальників. Бо на фото, які він надіслав, добре видно, що люк, хоч і закрили та «облагородили» бетонним напливом – все ж він залишився небезпечним. О нього можна і спіткнутися у темряві і навіть залишити там підвіску легкового авто. Бо норми щодо відстані у один сантиметр від рівня дорожного покриття не дотримані й близько. Погляньте на фото.

Просто, так вже вийшло, що ужгородці звикли радіти будь-яким, навіть найменшим перемінам на краще. Про досконалість же – й не мріють. А шкода. Бо за цю роботу комунальникам можна поставити хіба що трійку. А якби йшлося про «залік-не залік», то це, однозначно, не залік. На що і вказуємо службам, які ось так халтурно «відремонтували» проблемне місце на дорозі обласного центру.

А пана Андрія запевняємо – ми не зупинимося і будемо змушувати тих, від кого залежить наша безпека, комфорт та якість життя у місті, належно виконвати свої обов’язки.

Не будьте байдужими. І пам’ятайте: поодинці пропадемо. Разом – переможемо!

Додати коментар

Захисний код
Оновити