Чи не щодня на людину очікують певні небезпечні моменти. Адже ми живемо у настільки різноманітному світі речей, людей, емоцій, що трапитися може практично будь-що. Втім, аби впорядкувати своє соціальне середовище у певний час людьми були створені ті чи інші форми влади. Саме вони, за очікуванням, мали б не лише виконувати керівничі функції, але і вирішувати мінімальні проблеми, а ще краще проводити їх профілактику. До такої і мало б належати і усунення тих небезпек для життя і здоров’я людини, які можна передбачити.

 

Та ця ідеальна задумка спрацьовує не завжди. 
Небезпечні дерева

У першій половині червня до  Громадської організації «Самодопомога Закарпаття» звернулися жителі вулиці Собранецької із заявою. Стосувалася вона   дерев, розташованих вздовж вулиці, зокрема біля будинків 35,37,39.

Жителі були  дуже стурбовані тим, що на їх  вулиці вже не перший рік стоять три «мертві» дерева, як давно  засохли і от-от впадуть. Звісно, проблема ця несла загрозу життю та здоров’ю не лише місцевих мешканців, але і інших громадя Ужгорода. Бо вулиця Собранецька – досить таки пожвавлена та і знаходиться близько до центру. Чи не щодня по ній проходить тисячі людей, серед них немало і студентів - майбутнього міста. Отож, проблему слід було вирішувати негайно.

Обов’язки і Правила благосутрою

Як наголосили юристи «Самодопомоги», згідно Правил благоустрою міста Ужгорода, які депутати самі ж затвердили ще у 2006 році, відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на міську владу. Зокрема, саме вона повинна регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення.

Більше того, згідно цього ж документу громадяни мають право вимагати негайного виконання робіт з благоустрою міста в разі, якщо їх невиконання може завдати шкоди життю, здоров’ю або майну громадян.

 Отож, 19 червня ГО «Самодопомога Закарпаття» звернулося до департаменту міського господарства, комунального підприємства зеленого господарства «Агромікс» та в.о. міського голови Віктора Щадея особисто з проханням терміново провести вирізку та заміну трьох  сухих дерев по вулиці Собранецька, що навпроти будинків 35,37,39. Крім того попросили мерію привести до ладу і навколишню територію, адже випадки, коли дерева обрізалися, але гілля не вивозилися, у місті є непоодинокими. Останнє таке недопрацювання Ужгородська міська рада через КП «УжАгромікс» ліквідовувала на вулицях Кошицькій та Орлиній з ініціативи тієї ж таки ГО «Самодопомога Закарпаття». http://www.samodopomoga.uz.ua/novini/109-samodopomoga-zakarpattya-taki-privernula-uvagu-miskoji-radi-do-smittya-na-koshitskij-foto.html

У випадку ігнорування законних вимог міській раді пригрозили зверненнями вже до суду та до прокуратури.

Навіщо чекати поки «вдарить грім»?

У відповідь 27 червня міська рада надіслала юристам ГО копію листа, у якому попросила ТОВ «УжАгромікс» до 16 липня  прибрати небезпеку з вулиці. До слова виявилося, що йшлося про софору японську та дві липи.

І нарешті 8 липня департамент міського господарства офіційно повідомив «Самодопомогу» про те, що загрозу для життя людей було ліквідовано.

Шкода лише, що міська влада сама не працює на випередження, а виключно реагує на скарги містян, адже у якийсь момент із гіпотетичної загроза може стати реальністю...

Олеся Ткачук 

Додати коментар

Захисний код
Оновити