Сьогодні вранці на Поштовій площі було людно і тривожно. Перед будівлею зібралося кількасот ужгородців, які представляли громадськість міста, стурбовану введеними з 1 липня новими тарифами на воду у місті. 

Як відомо – віднедавна ужгородцям встановили одну з найвищих цифр до сплати за воду – майже 12 гривень за кубометр. Городян це, природно, обурило. Адже роками вода у місті подається у деяких районах по графіку, у інших же – брудна і питну воду люди і так недешево купують у бутлях.

Юристи ГО «Самодопомога Закарпаття» звернулися до Водоканалу з запитом щодо обгрунтування такої високої ціни, однак, відомство не надало цю інформацію, пославшись тна те, що вона для службового користування, себто таємна. А ще – «перевело стрілки» на Нацкомісію, яка, начебто, встановила такі тарифи. Насправді ж, комісія лише затвердила ті, які Водоканал «порахував» для міста Ужгород, враховуючи всі свої втрати крізь діряві труби, ліві «врізки», зношеність обладнання та безгосподарність. Тобто, запропонував всі свої помилки і халатність оплатити ужгородцям спільно.

Усе це крутійство Водоканалу оприлюднив у цифрах і фактах голова ГО «Самодопомога Закарпаття» Володимир Химинець.  А за кільканадцять хвилин – вже з трибуни міськради демонстрував документи і розрахунки міським депутатам.

Ужгородці, які зайшли до зали міської ради з гаслами «Київ – 6 грн, Ужгород – 12 грн! Чому?!», «Вимагаємо справедливу ціну на воду!», «Дістало», «Вода відсутня кожного дня по 14 годин – за що платити?!» своєю присутністю натиснули на депутатів і ті, після деяких нарад, кількох суперечок та ряду уточнень, зрозуміли, що від тиском громадськості, ситуацію треба рятувати. У результаті депутати Ужгородської міської ради прийняли рішення, в якому  йдеться по те, аби тариф на водопостачання в місті лишився на рівні, який діяв до 1 липня 2014-го року – до того, як НКРЕ затвердила нову ціну у 11,84 грн.Саме цього вони вимагають від центральних органів влади у своєму зверненні.

Окрім того, директора Водоканалу Юрія Омельяненка відсторонять від роботи та перевірять підприємство.

Про таке йдеться у зверненні депутатів до центральних органів влади. І це звернення, потрібно визнати, відбулося завдяки тиску громадськості та небайдужості активістів.

Отож, наразі, хоч і невеличка, але перемога і демонстрація того, що народ має реальну владу. Потрібно тільки не бути байдужими.

Додати коментар

Захисний код
Оновити