Прибрати останнє Ужгородська міськрада протягом більше місяця, здається, і не збиралася. Ще 15 травня обласним центром пронісся сильний буревій. Ламав на своєму шляху все: дерева, електроопори, зривав дахи. Здавалося б, з того часу пройшло вже багато днів, та наслідки негоди впливають на життя простих ужгородців і досі.

 

Адже після буревію вулиці Ужгорода просто кишіли поламаним гіллям та зірваним листям. Комунальні служби Ужгорода центр, звісно, швидко прибрали. Не забули і про інші вулиці, де провели вирізку аварійно-небезпечних дерев. Та чомусь недопрацювали. Дерева вирізали, а гілля забули. Як і одиноке небезпечне дерево, котре негода не зачепила. Певно, воно у програму ліквідації наслідків буревію не входило.

Отож, жителі вулиць Кошицької та Орлиної, обурені такою безвідповідальність комунальників, всередині червня стали шукати правди деінде і звернулися по допомогу до Громадської організації «Самодопомога Закарпаття».

Йшлося у їх заяві про проблеми з невиконання міською владою обов’язків щодо належного утримання зелених насаджень вздовж вулиці Кошицька та Орлина, зокрема біля будинків 9,26, 26/1, 26/2 по вулиці Кошицька та будинків 6 та 6А по вулиці Орлина.

Жителі зазначених вулиць були відверто обурені тим, що після проведення вирізки дерев, що були пошкодженні внаслідок сильного вітру, міською владою не було вивезено після обрізки рештки дерев. Дана бездіяльність і призвела до захаращення вулиці.

Юристи ГО "Самодопомога Закарпаття" з реакцією не забарилися. Ще 13 червня вони надіслали відповідне звернення Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, у якому просили терміново вивезти сміття, побутові відходи, бруд, опале листя та порубочні рештки дерев з вулиць Кошицька та Орлина. Адже, як каже нота закону, така робота передбачена Правилами благоустрою міста Ужгород, які самі ж депутати і затверджували ще у 2006 році. От і пригрозили міській раді правоохоронними органами та судами в разі ігнорування проблем мешканців.

Не забули активісти звернутися і до Державної екологічної інспекції у Закарпатській області. Їх попросили здійснити перевірку стану виконання робіт комунальними підприємствами міста Ужгород по приведенню в належний стан територій вздовж вулиць Кошицька та Орлина, а також притягнути до відповідальності осіб, які допустили виникнення цієї ситуації.

Та на цьому проблеми жителів Кошицької не завершилися. Трохи згодом до  Громадської організації «Самодопомога Закарпаття» звернулися інші жителі вулиці Кошицької, котрим також заважало невивезене сміття,  зокрема навпроти будинків 18,20.Вони  були відверто обурені тим, що після проведення вирізки дерев, пошкоджених буревієм, міською владою не було вивезено після обрізки рештки дерев. Така бездіяльність призвела до захаращення тротуару вздовж по вулиці Кошицька. Крім того, цих людей обурило засохле  дерево, яке кожного моменту загрожує впасти та  нанести шкоди життю та здоров’ю людей – мешканців вулиці Кошицька, чи інших ужгородців.

З цього приводу 18 червня активісти ГО звернулися вже прямо до в.о. Ужгородського міського голови Віктора Щадея.  Наголосили у зверненні, що вимагають негайного реагування, адже сухе дерево насправді небезпечне! І теж пригрозили справедливістю Феміди. Аналогічного листа отримав і Департамент міського господарства.

За 5 днів активістам надійшла відповідь на останнє звернення. У ній йшлося про те, що згідно акту обстеження зелених насаджень від 25 червня, місто  надало погодження директору TOB «УжАгромікс» Опаленику Івану на кронування каштану. Аби уникнути надзвичайних ситуацій, панові Опаленику визначили термін – 16 липня – до якого він повинен виконати вищезазначені роботи.

"Водночас «Агромікс» попросили вивезти всі рештки обрізаних дерев з тротуару по вул. Кошицькій. 

Наразі департамент міського господарства вже відзвітував по те, що підприємство виконало всі вимоги активістів у повному обсязі.
             Таким чином активісти ГО «Самодопомога Закарпаття» отримали нехай і маленьку, але чергову перемогу.

Олеся Ткачук

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити