У цьому активісти ГО «Самодопомога Закарпаття» переконалися на прикладі дуже простої моделі усього нашого суспільства – звичайного ужгородського двора. Коротка передісторія. Двір будинків по вулиці Собранецька 118, 120, 124, що в Ужгороді – великий, але занедбаний. Як, власне, ще багато дворів обласного центру. Утім, городян тут мешкає багато. Дивно, що ніхто з численних ужгородців, які місяцями, чи й не роками, споглядали захаращений двір з облупленим дворовим «начинням», не організував тут суботник чи просто кількагодинне прибирання. Утім, скарги про занедбаність двору і бездіяльність нинішнього депутата, що представляє мікрорайон у міській раді лунають з цих будинків частенько.

 

Зрештою, активісти знайшлися. Ініціатором став приватний підприємець Василь Губкович – «самодопомогівець» і людина з активною життєвою позицією. З його подачі та за його ж фінансування активісти ГО «Самодопомога Закарпаття» влаштували суботник у дворі будинків по вулиці Собранецька 118, 120, 124, що в Ужгороді. Активіст проживає в цьому районі і просто не міг і далі проходити повз нагальну проблему.  

Занедбаною територія була не один рік і потребувала хоча б косметичного ремонту. Спільними зусиллями ми відремонтували та пофарбували поштові скриньки, лавиці та стіл, привели до ладу старі майданчики, облаштували нову пісочницю.

І ось чим це прибирання виявилося особливим і що зауважили активісти, які власними руками творили добро для, начебто, чужих їм людей. Мешканці двору підходили до «самодопомогівців» і цікавилися хто вони та звідки, але ніхто так і не долучився до роботи. Дивно, оскільки саме їх дітвора проводить тут, граючись, літні дні.  Знайшлися і невдоволені, які крадькома кидали: «Не ремонтуйте старі поштові скриньки, ми собі нові купимо». Але ж досі, протягом останніх 20-ти років, ніхто нічого так і не придбав…

На щастя, це поодинокі випадки і більшість мешканців залишилися задоволеними. А дітки одразу почали гойдатися на оновлених гойдалках та бавитися в пісочниці.

Важливо зазначити, що коли працівники ЖЕКу, відповідальні за квартал, побачили, як кипить наша робота, теж одразу активізувалися. Поквапилися прибрати старе сміття, яке вкупі з покошеною травою лежало вже досить довгий час. Мабуть, наш приклад їх надихнув і сподіваємося в майбутньому вони працюватимуть так само сумлінно.

Ну а від городян просто хотілося б більше ініціативи і бажання допомагати. Бо ж, як лунає гасло ГО «Самодопомога Закарпаття»: «Поодинці пропадемо. Разом – переможемо!» І що швидше це зрозуміє кожен з нас – тим скоріш у місті настануть позитивні видимі переміни.

Додати коментар

Захисний код
Оновити