Основи життєтворчого процесу, державний устрій, взаємодія влади і суспільства, права і свободи громадян сучасних демократичних країн визначаються декількома засадничими документами. Серед цих документів основне місце займає Конституція, яка закладає правові засади суспільного життя і має найвищу юридичну силу в сучасних суспільствах. Більшість розвинених країн розглядають свої Конституції як сталу  юридичну базу для всіх інших законів, як ознаку суверенності і незалежності. Такі документи тривалий час не міняють, їх тільки поступово і зважено оновлюють та доповнюють.

 

У силу різних причин склалося так, що за свою відносно невелику державницьку  історію українці жили за багатьма Конституціями (Звід законів П.Орлика (Конституція Війська Запорізького) 1710 р.; Конституція УНР 1918 р.; Конституції УСРР 1919, 1929, 1937 і 1978 рр.; Конституція України 1996, Конституційна реформа 2004 р., Політична реформа 2010 р.).  Конституції приймалися, удосконалювалися та змінювалися правлячими режимами, але життя народу України не ставало більш кращим у соціально-економічному   і правовому вимірах.

Сьогодні, у переддень державного свята – дня Конституції України -, хочеться побажати  всім нам, якнайшвидшого прийняття нової Конституції України, яка покликана принципово, без ідеологічних, національних, релігійних та кон’юнктурних упередженостей установити  сучасні демократичні відносини громадян між собою, з суспільством та державою.   Нова Конституція має створити передумови для економічного процвітання країни,  гарантій прав і свобод кожній людині в Україні. 

З повагою, Володимир Химинець.

Додати коментар

Захисний код
Оновити