Наступна коротка, але показова історія з «доробку» ГО «Самодопомога Закарпаття» торкається такого банального і приземленого моменту як сміття. Його у нашому місті – повно і знає це кожен ужгородець. Кучугури невивезеного сміття є по дворах, поблизу базарів, просто на перехрестях доріг, на узбіччях тощо. Активісти вирішили, поки літо і «є час та натхнення» зайнятися цим питанням.

 

Звісно, багато чого члени «Самодопомоги Закарпаття» роблять власноруч, як-от нещодавне упорядкування одного із дворів по вул. Собранецькій. Утім, що стосується питання сміття – тут вирішили натиснути на комунальні служби міста, які мали б ретельніше опікуватися чистотою дворів і вулиць. І написали звернення відразу чотирьом адресатам. На ім’я в.о. міського голови Щадея, у Департамент міського господарства, Екоінспекцію та до ЖРЕР №1. Звернення стосувалося «хронічної» кучугури сміття, що місяцями то виростала-то змепнщувалася, але ніколи не зникала просто посеред великого двора-кварталу, спільного для будинків №4 та 6 по вул.Заньковецької та будинків 29, 31, 33 та 35 по вулиці Сечені. Сюди ж, у цей двір виходять паркани двох дитсадків №19 та №20. Тож, кучугуру сміття споглядали щодня сотні людей, і що найдосадніше – дітей. Ганьба та й годі.

Написавши це звернення, «самодопомогівці» вже були готові до звичної бюрократичної переписки, а відтак – і судової тяганини. Бо ж як розповів один з ініціаторів звернення, студент, активіст молодіжної фракції «Самодопомоги» Олексій Химинець, зазвичай реакція на подібні звернення закінчується відпискою на останній, тридцятий день, відпущеного чиновникам для відповіді терміну. Відтак, справа йде в суд і починається війна.

Утім, цього разу проблему було вирішено протягом 10 днів, два з яких були вихідними. Себто, насправді комунальникам і чиновника було достатньо утричі менше часу, ніж видавалося раніше.

Є небезпідставна думка, що так спритно реагувати на звернення громади чиновники стали після успіху «ГО «Самодопомога Закарпаття» у судовій справі по вулиці Керченській (ми розповідали цю історію у себе на сайті). Ой, не хочуть йти під суд за нехлюйство – ані чиновники міського рангу, ані їхні підлеглі комунальники. Що ж, і на тому спасибі. Сміття прибрано, як і має бути і це чергова перемога активістів і громади й урок тим, хто відповідає за чистоту і порядок у місті.

Додати коментар

Захисний код
Оновити